Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Giderilir?
 Her evin genel sorunlarından biri de lavabo tıkanmasıdır. Banyo veya mutfak işleri yapıldığı zaman belli bir zaman sonrasında lavabo da tıkanmalar meydana gelmektedir. Bu tıkanmalar mutfak ve banyo giderlerinde yağ, saç ve yemek artıklarından dolayı tıkanmalar oluşur. Bu tıkanıklığı gidermek için çok titiz çalışmak gerekir. Tesisat ve borulara zarar vermeden tıkanıklığı gidermek ekstra masraf yapmanıza gerek kalmayacaktır. Lavabo tıkanıklığı sorununu kendiniz gidermek istiyorsanız belli bir ürünler kullanmak zorundasınız.

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Giderilir?


            Genellikle lavabo tıkanıklıklarında kullanılan madde ağır kimyasallardır. Ancak bu ağır kimyasallar sürekli kullanılması halinde lavabonuzda ki borulara zarar verebilir. Sürekli kullanılmaması gerekmektedir. Ağır kimyasal olarak kullanabileceğiniz ürün Domestos Çamaşır Suyu gibi ürünleri kullanarak lavabo tıkanıklığı problemini giderebilirsiniz. Bu tıkanıklığı kendiniz belli bir karışımlarla gidermek istiyorsanız farklı yöntemde mevcuttur. Bu karışım için istenen malzemeler; yarım su bardağı sirke, 3 litre kaynar su, 1 su bardağı karbonattır.

            İlk öncelikle yapmanız gereken 3 litre suyu çaydanlıkta veya su ısıtıcınızla kaynatarak hazır edin. Bir kabın içerisine yarım su bardağı sirkeyi ve 1 su bardağı karbonatı karıştırın. Hazırlanan bu karışımı tıkanan lavabonuzun deliğine dökün. Daha sonra kaynamış suyu yavaşça lavabo deliğinden dökerek işlemenizi tamamlayın. Bu işlem sırasında karbonat sıcak suyla temasa girdiği için köpürme meydana gelecektir. Bu köpürme sayesinde sirke karışımıyla birlikte lavabo tıkanıklığı açılacaktır.

Önlemlerinizi Alın!

 
            Lavabo tıkanıklarında kendiniz yapacaksanız kesinlikle önlem almanız gerekmektedir. Ağır kimyasal maddelerin sık yanında durulması sağlınıza etki yapmaktadır. Bu tür etkilerden korunmak için belli bir eldiven ve koruyucu maskeler kullanmanız gerekmektedir. Yapılan işlem sıralarında gözünüzü fazla yaklaştırmamanız gerekmektedir. Ayrıca bu tür işlemlerde çocukların yakında durmaması gerekmektedir.

Lavabo Tıkanıklığı Gidermek İçin Önemli Uyarılar!


            Mutfak veya banyoda ki lavabo tıkanıklığı sorununuz yapılan yöntem veya belli ağır kimyasal maddelerle giderilmiyorsa profesyonel kişilerden yardım alarak işlemlerinizi yaptırın. Kullanılan maddelerde talimatları okuyarak hareket etmeniz gerekmektedir. Ayrıca sürekli olarak lavabo tıkanıklığı açmak için kullanılan ağır kimyasal maddeler lavabodaki borulara ve tesisata zarar vermektedir. Düzenli olarak lavabonuzu temizlerseniz bu tür problemler yer almayacaktır.
 

Etiketler: lavabo açıcı, lavabo açma, lavabo açma antalya, lavabo gideri açma, antalya lavabo açma, antalya lavabo açma fiyatları, antalya lavabo açma servisi, tıkalı lavabo açma, lavabo nasıl açılır, lavabo aç antalya, lavabo aç muratpaşa, konyaaltı lavabo açma, etiler lavabo açma, konyaaltı tuvalet tıkanıklığı açma, lavabo tıkanıklığı, lavabo tıkanıklığı antalya, kepez lavabo açma